Asla Pes Etme! – Bruce Cook

Asla pes etmemek ve ölesiye bir inançla mücadeleye doğru düşe kalka taklalar atmak! İşte bu ayın çılgını Bruce Cook, tam olarak böyle bir hikayenin kahramanlığını üstleniyor… 

Ekstrem motokros pilotu Bruce Cook bundan 1 yıl önce bir yarış esnasında feci şekilde yaralanarak belini kırdı. Bu kazanın ardından felç kalan sporcu için herkes aynı şeyi düşündü: Cook çok sevdiği pistlere veda edecek ve hayata küsecekti. Fakat Bruce Cook son sözünü söylememişti! 26 yaşındaki pilot kendisine yeni bir yol çizmeye karar verdi. Tutkunu olduğu motoruna atlayıp, takla atacak ve bunu başaran ilk sporcu olarak tarihe geçecekti. Cook’un bedenini motorda sabit tutacak bir düzenek kuruldu ve bu çılgın gösteri için çalışmalara başladı. Takla atmayı başarabilene kadar defalarca denemeler yapan sporcu kendisine güvendiği gün, Toronto’da Air Canada Center’da kendisi için toplanan kalabalığın önünde motosikleti ile takla atmayı başardı. Onu izleyenlerin yoğun alkışları altında Bruce Cook, felçli bir şekilde motosikletle takla atan ilk sürücü unvanını aldı.

Cook başardığı bu çılgınca atlayışla insanoğluna, durum her ne olursa olsun asla vazgeçmemek gerektiği ile ilgili önemli bir mesaj vermiş oldu.